Lekcia 2.: Ako správne spoznávať ženy, mužov? Buďte sebavedomí!

Predtým než sa vrhneme do mora plného rýb, treba prichystať návnadu. Tou ste vy. Malá metafora na úvod.

Ďalej nebudeme rozprávať v hádankách, pretože nedorozumeniami by sme mohli spôsobiť, že váš budúci potenciálny partner si zle vysvetlí náznaky z vašej strany a tak ho pripravíte o možnosť prežiť najkrajšie okamihy jeho života.

Toto zasa znelo príliš narcisticky, no podstatu tejto kapitoly  to zhrnulo výstižne. Vrhnime sa do príprav.

Veľa ľudí preceňuje to, čím nie sú, a podceňujú to, čím sú.“  

Malcom Forbes

Nie každý je rodený Casanova či Marilyn Monroe, no na sebavedomí, ktoré prezentujú, môže zapracovať ktokoľvek. Pre niekoho to môže byť samozrejmosť, pre iných je dôvera vo svoje schopnosti veľkým problémom. Schválne hovoríme vo svoje schopnosti a nie vo výzor či krásu, pretože to s týmito povrchnými vecami nemá nič spoločné.

> LEN PRE MUŽOV

Každá žena nám dá za pravdu, keď budeme tvrdiť, že sebadôvera by mala byť súčasťou každého muža.  A na tom istom trvajú aj páni, čo sa týka nežného pohlavia. Sme naučení posudzovať podľa zovňajšku, no slovo krása nie je hlboko zakorenený ideál či hodnota merateľná v tabuľkách. Vďakabohu.

Čo si ako prvé všimnete na žene? Dobre si to premyslite. Čo upúta vašu pozornosť ako prvé. A teraz si rozmyslite, či vás táto vec v prípade sklamania odradí pozorovať ďalšie, na prvý pohľad menej podstatné znaky.

Nie. Možno máte niečo, čo vás zaujme vždy na začiatku, no celkové hodnotenie či názor neformujete len podľa jednej jedinej črty. Má veľké prsia, no nevrlý pohľad. Nosí strojček, ale je sympatická.

Veľa detailov tvorí celok. Nezáleží pri tom na kráse ako takej, ale na charizme, ktorú vyžaruje každý človek rôzne. Môžeme to nazvať vnútornou príťažlivosťou alebo aj sebavedomím? Nevieme si vybrať, pretože v tomto prípade sú si veľmi podobné. Ak máte o sebe nízku mienku, verte, že tento postoj budete musieť zmeniť čím skôr nielen kvôli vzťahu, ale kvôli sebe samému.

 

LEKCIA č. 2: Spoznaj sám seba. Uvedomiť si svoje kvality, snažiť sa vyhnúť chybám a zmieriť sa s vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť je správna cesta za zdravým sebavedomím, novým vzťahom a lepším životom.

Minulosť môže bolieť, no z môjho pohľadu od nej môžeš buď utiecť, alebo sa z nej poučiť.

Walt Disney

Mať dobrý postoj k sebe a otvorený k ostatným je jedným zo znakov duševne zdravého človeka. Psychika hrá v osobnosti každého z nás veľkú rolu.

Každý jeden okamih tvorí celý náš život a nepochybne nás samých. Všetko čo sme videli, počuli, cítili, zažili. Či už sú to dobré alebo zlé skúsenosti, ovplyvňujú nás bez toho aby sme si to poriadne uvedomovali, no dôležité je, ktorým smerom.

>> LEN PRE ŽENY

Nie je všetko o výzore. Aspoň nie to skutočné a pravé. Prevraciate očami? Ak áno, je to len preto, že spoločnosť, ktorá sa pokúša čoraz viac opantávať ženské mysle a slovo krása pomaly, ale isto zužuje na pojem anorexia, si omotala okolo prsta aj Vás.

Večné trápenie sa pre dokonalosť, ktorá neexistuje, nemôže nahlodávať Vaše sebavedomie. Tak ako muži, aj ženy musia byť znalé svojich silných stránok. Pekná tvárička a postava modelky sú silnou zbraňou, no výzvou nie je muža zbaliť, ale udržať si ho, pretože nie je všetko zlato čo sa blyští. Tak teda čo mu ponúknete, keď vás o toto všetko oberie neúprosný čas?

Možno sa čudujete, že tieto veci s hľadaním polovičky nemajú až takú súvislosť, no mýlite sa. Sebadôvera je veľmi dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje nie len výber partnera ale aj kvalitu vzťahu. Či už pre chvíľkové vzplanutie alebo niečo trvácnejšie, sebavedomie by malo byť na mieste u oboch zúčastnených. V inom prípade hrozí nedôvera alebo žiarlivosť a ani jedna z týchto možností neobohatí váš milostný život.

Veľa ľudí preceňuje to, čím nie sú, a podceňujú to, čím sú.

Macolm Forbes

Spýtal sa vás už niekto otvorene, prečo nemáte priateľa? Odbili ste ho ráznou odpoveďou alebo vtipnou výhovorkou a zmenili tému, no otázka vám rezonovala v ušiach pekne dlho, podobne ako tisíckam ďalších žien. Na čo ste prišli keď ste sa zamysleli? Sústredila som sa na školu, budujem si kariéru, chlapa nepotrebujem alebo nikto ma nechce, lásku si nezaslúžim, nie som dosť dobrá…

Každý chce milovať, každý chce byť milovaný. Nezáleží na tom odkiaľ ste, čím sa živíte a ako vyzeráte, LEKCIA č. 2: zaslúžite si byť milovaná (alebo aspoň poriadne pomilovaná).

Spokojnosť znamená nerobiť si ťažkú hlavu z vecí, s ktorými už nemôžeme nič spraviť, alebo inak povedané, vnímať svoje slabosti a zmieriť sa s nimi ako s našou súčasťou.

Aj keď by sa nasledujúca úloha zdala zbytočná, vyskúšajte si na papier napísať aspoň 5 svojich záporných a naopak kladných vlastností. Vytvorte si predstavu, ako by ste mohli svoje negatívne stránky zmeniť na pozitíva a svoje prednosti využiť vo svoj prospech čo sa druhého pohlavia týka.

 

pridaj komentár

avatar