Lekcia 3.: Čo potrebuje muž a žena vo vzťahu?

> LEN PRE MUŽOV

To či ste gentleman, Casanova alebo si ženy vôbec nevážite bolo do vás vtlačené výchovou a vzorom, ktorým boli vaši rodičia. Je nesmierne dôležité, v akom prostredí vyrastáte vy, alebo vaše deti, pretože všetko ich do budúcnosti ovplyvňuje. Predovšetkým ak sú to rodinné problémy ako hádky, fyzické násilie a rozvody.

Samozrejme, nie sme tu od toho aby sme preberali aktuálne spoločenské problémy, no je dobré byť si vedomí, čo pomohlo tvarovať váš pohľad na ženy. Dôležité je aby ste nezovšeobecňovali.

 

To, že vaša matka naozaj dobre varí neznamená, že sa nežné pohlavie automaticky musí v kuchyni motať v zástere, alebo ak je konzervatívna a rázna, nemyslite si, že všetky ženy sú neznesiteľné harpie. Takéto dedukovanie by vám totižto neprinieslo žiadny úžitok a už vôbec nie úspešný vzťah, pretože výnimka potvrdzuje pravidlo – a tým je LEKCIA č. 3: ženy treba ľúbiť. Možno otrepaná fráza, no skvele vystihuje postoj, ktorý by ste mali zaujať, aspoň na začiatok, lebo hneď ako spoznáte tú pravú, obmeníte množné číslo za jednotné – dúfame, že dobrovoľne.

Boh nestvoril ženu z mužovej hlavy, aby mu porúčala, ani z jeho nohy, aby bola jeho otrokyňou, ale z jeho boku, aby bola blízko k jeho srdcu.

Kniha Talmud

A možno ho formovala minulosť predošlých nevydarených vzťahov. Nie je sa čomu diviť, že zlomené srdce nechá hlboko vtlačené stopy aj v zmýšľaní, najmä keď vás sklame človek, ktorému ste plne dôverovali. Vyhnúť sa ujme na duši z takého zážitku chce veľa sily,  no je nevyhnutné pohnúť sa vpred.

Spomienky nie sú dôvodom na strach skúšať veci znova, ale sú ponaučením spraviť to o niečo lepšie ako predošlý raz.

>> LEN PRE ŽENY

Všetci chlapi sú rovnakí. Koľkokrát ste vyslovili túto vetu s prskaním alebo so slzami v očiach? Ak budete aj naďalej hádzať mužské pokolenie do jedného vreca, len si k sebe podvedome pritiahnete presne tých podliakov, ktorí vám zacláňajú vo výhľade na skutočných mužov. Na toho, ktorí si vás skutočne zaslúži.

Niektorí hovoria o vesmíre, ktorý nám dáva to, na čo najviac myslíme, iní veria v prosby, ktoré budú vyslyšané.

Nezáleží na tom, akú teóriu uznávate, s určitosťou však vieme povedať, že na pozitívnom myslení nie je nič zlé. Ak si budete v hlave donekonečna opakovať, že nenájdete svoju spriaznenú dušu, tak to tak aj v skutočnosti bude, pretože takýmto správaním k sebe žiadnu nepustíte. Čudujete sa ako je to možné, no vedzte, že zúfalosť odpudzuje ľudí rovnako ako zlý parfém. Najprv musíte uzatvoriť starú kapitolu vášho života a následne  byť naozaj otvorený novým možnostiam, novým ľuďom a nakoniec aj novým vzťahom.

Preto sa nesmiete strachovať či váš budúci partner bude rovnaký kretén ako ten predošlý. Áno, pánov takmer Dokonalých je čoraz menej, ale to neznamená, že vymreli definitívne. Dôležité je sústrediť sa na neodcudzovanie mužov skôr, než ich budete mať možnosť všetkých spoznať – takže vlastne nikdy.

Drahé dámy, osvojte si LEKCIA č. 3: neškatuľkujte. Tak ako neznášate, keď vás niekto porovnáva s inými ženami na vôkol a hádže do jedného vreca, pričom každá je niečím výnimočná  a odlišná, nerobte to, čo nechcete aby robili iní vám ani vy svojim potenciálnym partnerom. Pretože viete kto jediný na to doplatí. Dobrému a uvedomelému mužovi je jedno čo si o ňom druhí myslia – oni prídu o jedinečnú príležitosť spoznať ho. Nie, nejde tu o namyslenosť, ale o povznesenosť nad situáciu, kedy nemôžete vyhovieť každému.

Práve tú si ženy berú často k srdcu, pretože sa chcú páčiť všetkým, no v úpornej snahe o dokonalosť zabúdajú, že je to nemožné. Namiesto toho aby ste následne niečo vyčítali ostatným chlapom, skúste si vstúpiť do svojho svedomia bez zbytočného kritizovania – samej seba a ostatných. Tým sa vyhnete predsudkom a zbytočnému triedeniu, ktorým by ste sa mohli pripraviť  o najkrajšie okamihy života.

Teraz keď sme už popracovali na svojom sebavedomí a vnútornom postoji, môžeme sa smelo vrhnúť na zovňajšok.

 

pridaj komentár

avatar