Lekcia 4a.: Ako vyzerať dobre pre ženy

Ak ste si pri pohľade na túto podkapitolu povzdychli, vráťte sa prosím o pár riadkov/lekcií vyššie. Myslíme to vážne. Pokiaľ ste sa zarazili a začali sa podceňovať ešte skôr ako ste preleteli očami na koniec tejto strany,  potrebujete poriadnu dávku sebadôvery, ku ktorej vám zaručene pomôžu aj nasledujúce rady.

> LEN PRE MUŽOV

Dokonca aj samičky v živočíšnej ríši si volia partnera podľa výzoru. Najsilnejší, najzdatnejší, najfarebnejší, najväčší. Prirodzene vyhľadávajú toľko superlatívov a pritom nemajú inteligenciu ako takú. Čo potom musia očakávať ženy od chlapov?

Ak sme vás zbytočne vystrašili rečníckou otázkou, ospravedlňujeme sa. No je dobré poukázať na rozdiely, pretože si city často mylne zamieňame s pudmi. Nežné pohlavie, na rozdiel od samíc, rozmýšľa aj srdcom, neriadi sa len inštinktami, takže ak máte pocit, že by ste ako adept na párenie v stáde neuspeli, nezúfajte. Láska si nevyberá, tá sa proste stane. A ak sa necháte viesť našimi krokmi, môže to byť aj tá na prvý pohľad.

Koľko práce si dáte pri úprave zovňajšku predtým, čo niekam vyrazíte? Sprcha, voda po holení, trochu gélu na vlasy a v poslednom chvate zháňate vyžehlenú košeľu. Niekedy, keď idete s kamarátmi na pivo, natiahnete len ufúľané džínsy a zastrčíte peňaženku do zadného vrecka. Tá síce tiež vábi určitý druh ženského pohlavia, no predpokladajme, že takému by ste sa chceli okľukou vyhnúť. Nájsť dievča svojich snov chce trochu viac námahy nemyslíte?

Nejde tu o to či máte rysy tváre ako model, telo z plagátu posilňovne, či šatník plný najnovších kúskov módnych návrhárov. Určite je na vás niečo, čím dokážete zaujať. Skúste sa na seba pozrieť objektívne. Čo si na svojom vzhľade ceníte a čo by ste na druhej strane radi zmenili?

Aj keď precestujeme celý svet, aby sme našli krásu, musíme ju nosiť v sebe, ináč ju nenájdeme.

Ralph Waldo Emerson

Hodnotiť sa je ťažké, či už máte príliš skromnú povahu alebo sklony k samoľúbosti. Je podstatné uvedomovať si svoje kvality, ktoré môžete zdokonaľovať, a slabosti, ktoré budete postupne odstraňovať.

Áno, tak trochu vás vyzývame na dlhú a náročnú cestu. Nebude plná premien, lebo od nikoho nemôžeme vyžadovať zmeniť sa na prototyp dokonalého partnera, to ani nie je možné. Skôr by sme to mohli označiť ako osobnú revolúciu,  pretože vám chceme pomôcť  byť tou najlepšou verziou svojho Ja.

 

Jeden z najlepších trikov, ktoré vám prezradíme je LEKCIA č.4: byť mužom. Hlavou vám preblysla myšlienka, že to hádam nemyslíme vážne, no už len to, že sa začnete skutočne pridržiavať tejto maličkosti vám čoskoro prinesie prvé výsledky. Čo presne si pod týmto pojmom máte predstaviť?

Domnienky, že chlapom je ten, kto vlastní drahé autá, luxusné veci a predovšetkým veľa žien sú tak trochu detinské. Vlastne absolútne povrchné. Ako sa hovorí: slabí muži majú milenky, silní rodiny. Zašli sme do ďalekej budúcnosti, no tento výrok výstižne vysvetľuje, čo by štvrtý krok mal znamenať. Nehovoríme, že sa máte hneď ženiť. Ide o to, ako vnímate symbol muža vy.

Keď sa na to pozrieme z perspektívy vzhľadu, mali by ste vypadať, no najmä cítiť sa mužne. Vo svojom vnútri, vo svojej koži, v oblečení a účese, ktorý nosíte, s vôňou, ktorú používate, v spôsobe akým vystupujete a to tak, aby sa všetky tieto aspekty presne zhodovali s vašou identitou.

Muž má takú cenu, ako jeho kravata. Kravata, to je on sám, ňou odhaľuje svoju podstatu, ňou prejavuje svojho ducha.

Honoré de Balzac

Pravdou je, že dnešným moderným svetom hýbu peniaze a moc. Neznamená to však, že sa z každého stane zaťatý materialista. Zakladať si svoje vlastné šťastie na niečom tak nestálom je absolútne zbytočné. Hovoríte, že láska je rovnako nevyspytateľná? Skúste si nanovo zostaviť svoj rebríček hodnôt.

Na to aby ste sa stali príťažlivým, nepotrebujete všetko meniť. Celé je to o vylepšovaní, pričom to nerobíte len pre obdiv žien, uznanie okolia, ale pre seba samého. Nečudujeme sa, ak máte problém so sebavedomím. Kto by ho nemal, keď sa necíti vo svojej koži? Možno sa vám zdá, že neviete kým ste. Odpoveď je jednoduchá – ste mužom! Začnite sa tak aj vnímať.

Pomôžu vám v tom aj maličkosti ako iný zostrih či obnovenie šatníka. To, že sa o seba chlap stará z neho nerobí hneď metrosexuála. Samozrejme, nič netreba preháňať. Dôležité je cítiť sa dobre a byť so sebou maximálne stotožnený.

Nezačnite chodiť do posilňovne len z toho dôvodu, že to tak robia všetci. S takýmto prístupom sa pri činkách dlho neohrejete. Cvičte ak sa snažíte prekonať svoju lenivosť, získať kondíciu, či znížiť nadváhu, ktorá vám spôsobuje zdravotné problémy alebo zraňuje ego. Nenakupujte v značkových butikoch oblečenie, ktoré ste videli na obálke časopisu, keď viete, že sa absolútne nezhoduje s vašim štýlom. Nenoste drahé kravaty, pričom z duše nenávidíte stiahnutý ohryzok.

Nenechávajte si narásť fúzy len preto, že sa odpradávna berú ako typické pre drsných chlapov a naopak, nehoľte sa, pokiaľ sa bez bokombrady cítite ako nahý. Načo strihať vlasy ak sa perfektne hodia k typu vašej tváre a nosiť príliš výrazné doplnky, ktoré iba odpútavajú pozornosť od vašich krásnych očí či pier? Široké plecia, hranatá brada a drahé handry sa nosia na mólach, no nemusia sa automaticky stať vašou súčasťou.

Pokiaľ máte pocit, že vám osobne chýba vkus a zmysel pre detail, nie je žiadna hanba nechať si poradiť odborníkmi. Či už váš účes zveríte do rúk profesionálnemu kaderníkovi, alebo šatník obohatíte o rady módnych štylistov. Nevravíme, že máte vyberať kúsky z prehliadok, tie sú väčšinou nadčasové, ani zaobstarávať si najnovšiu kolekciu nie je najlepší nápad. Nie je však na škodu vedieť čo sa nosí a čo z toho pristane práve vám. Obetujte chvíľu času preskúmaniu módnych trendov a svojho imidžu. Vyhnete sa tým nepríjemným faux pas, ktoré ženy len veľmi ťažko odpúšťajú.

Dobrý vkus je lepší než zlý, ale zlý vkus je lepší než žiadny.

Arnold Bennett

Popritom ako budete na sebe pracovať však nezabúdajte na jednu základnú vec: všetko čo robíte, robte nie kvôli niekomu, ale pre seba. Len vtedy docielite žiadaný efekt. Garantujeme vám, že budete spokojnejší, šťastnejší a navyše hodnota na stupnici vášho sebavedomia sa začne, spolu s vašim pozitívnym myslením, lepším Ja a ďalšími krokmi, ktoré absolvujete, prudko šplhať smerom nahor.

pridaj komentár

avatar