Lekcia 4b: Ako vyzerať dobre pre mužov?

Ak ste si pri pohľade na túto podkapitolu povzdychli, vráťte sa prosím o pár riadkov/lekcií vyššie. Myslíme to vážne. Pokiaľ ste sa zarazili a začali sa podceňovať ešte skôr ako ste preleteli očami na koniec tejto strany,  potrebujete poriadnu dávku sebadôvery, ku ktorej vám zaručene pomôžu aj nasledujúce rady.

>> LEN PRE ŽENY

Milé dámy, ideme sa zaoberať témou, ktorá naše nežné pokolenie sprevádza pravdepodobne odvtedy ako sme sa naučili pozerať do zrkadla. Mnohé sa preň trápia, mnohé sa ním pýšia – výzor.

Traduje sa, že každý chce to, čo nemá. Je to úplne logické. No aj keď neustále túžime po niečom, čo nám chýba, je mimo naše ľudské schopnosti znášať tento psychický tlak dlhodobo, a už vonkoncom nie celý život. Najmä vtedy, keď to prerastie do akéhosi posadnutia. Druhy sa líšia: niekto chce mať viac peňazí, iný lásku, ďalší obdiv, ona veľké prsia a tá obetuje všetko len preto aby bola štíhla.

Neuvedomujeme si, že aj malá, nenápadná iskierka závisti, ktorej pomáha vzbĺknuť nízka sebadôvera, dokáže v momente podpáliť celú našu osobnosť. Je len na vás či ju zastavíte skôr než premení vašu, inak sľubnú budúcnosť, na popol.

Vzťahy nie sú o vzhľade, ale o príťažlivosti, ktorú docielite aj iným spôsobom ako tým, že sa budete naveky beznádejne snažiť byť najkrajšou v miestnosti. Nezneste zbytočne na seba túto kliatbu, radšej sa nechajte viesť nasledovnými radami.

 

Jediné čo potrebujete k tomu, aby ste boli krásna, je neodbytné presvedčenie, že taká v skutočnosti naozaj ste. Nechodievajte s nosom hore a nesprávajte sa ako pyšná princezná. Namyslenosť nepristane nikomu, no zdravé sebavedomie sa musí stať vašou neodbytnou súčasťou. Uvidíte, že mnoho vašich problémov týkajúcich sa vášho výzoru pomaly ale isto zmizne. Okrem toho vám bohato vystačí jednoduchý a overený LEKCIA č. 4: byť ženou.

Byť silná no citlivá zároveň. Byť sexy a nežná vzápätí. Ráno mačiatko, večer šelma. Byť kým ste, byť sama sebou.

To čo tak obdivujete na predných stránkach magazínov, na obrazovkách, či monitoroch, nie je realita. Nenapodobňujte niečo, čo je len veľmi dobre spracovaná reklama. Nesnažte sa opičiť po niekom, kto neexistuje.

Krása ženy nespočíva v šatách, ktoré nosí, v postave, akú má, ani v spôsobe akým si češe vlasy. Krása ženy musí byť v jej očiach, pretože tie sú bránou do duše. Miestom kde sídli láska.

Audrey Hepburn

Namiesto bezduchého prezerania pikošiek zo sveta šoubiznisu, nahliadnite do svojho vnútra. Spytovanie svedomia alebo krátka meditácia? Nazvite to akokoľvek, no podstatou tohto plnohodnotne stráveného času so sebou samou bude predstavovanie svojho najlepšieho Ja a následne hľadanie chybičiek, ktoré môžeme začať postupne odstraňovať.

Byť ženou môže znamenať viacero vecí. Byť dcérou, sestrou, kamarátkou, priateľkou, manželkou, matkou. Počas života prejdeme mnohými rolami, vždy s poslaním byť tou najlepšou. Ako keby sa to od nežného pohlavia prirodzene očakávalo. Áno, sú voči vám kladené príliš veľké nároky a to nie len z pohľadu plnenia povinností v danej funkcii, či už sa v nej ocitnete zámerne alebo bez vášho vedomia, ale aj zo strany spoločnosti ako takej.

Byť štíhla, vysoká, či vlastniť postavu, pre ktorú sa hodiny drie v posilňovni? Držať diétu, nafarbiť si vlasy, dať gélové nechty alebo nosiť hriešne drahé veci? Osloboďte sa, prosím, od podobných otázok.  Vaše vedomie tým strávi veľa času a telo obrovské množstvo energie, ktorú by ste mohli rozumne nasmerovať k oveľa plnohodnotnejším cieľom.

Pamätajte, že na sebe nemusíte meniť nič, čo nechcete. Máte slobodnú vôľu, tak prečo ju zväzovať povrchnosťou? Zamerajte sa na to, aby ste sa vy cítili dobre a vo svojej koži.

Proste si vysnívajte najlepšiu verziu svojho Ja…

Máte?

Tak, a teraz sa ňou staňte.

Poďme si spoločne prejsť pár záchytných bodov, o ktoré by ste sa mali oprieť, po tom, čo sa rozhodnete so sebou niečo radikálne urobiť.

Nájdite svoj štýl. Či už ste športový typ alebo vsádzate na jemnú eleganciu, na každú príležitosť sa dá nájsť oblečenie vyhovujúce vášmu vkusu a postave. Myslite na to, že tieto dva aspekty idú ruka v ruke čo sa týka dobrého dojmu z outfitu. Nie každý z nás sa narodil pod šťastnou hviezdou a vyzeral by skvostne aj vo vreci, preto treba brať ohľad okrem krásy oblečenia aj na svoje ladné krivky či malé nedostatky.

Nikto vám nemôže prikazovať čo nosiť, no keď už sa neradi pridŕžate módnych trendov, tak aspoň spoločenského kódexu. Jednoduchšie povedané, žiadne výstrelky či prehnaná extravagancia, ktoré akoby kričali, že chcete zúfalo upútať pozornosť. Vyvedieme vás z omylu ak si myslíte, že je to len o ponožkách v sandáloch. Patria tu mnohé ďalšie priestupky.

Vyvarujte sa odhalenému poprsiu rovnako ako tomu zdvihnutému až ku krku. Rada nad zlato je taktiež, že hlboký výstrih na chrbte je oveľa rafinovanejší ako ten vpredu, ktorý odhaľuje viac ako by mal. Dĺžka sukne sa zväčšuje priamoúmerne pribúdajúcemu veku a kilogramom na váhe. Mini sukňa vám, okrem toho, že momentálne nie je v móde, nezaručí úspech u mužov, jedine privodí nemilý trapas. Pozor si dávajte na strnulú chôdzu ak máte obuté ihličky, nič tak nedokáže pokaziť dojem z krásnych nôh ako to, že nevedia poriadne kráčať. Nezačali sme sa do vás navážať, no vyvarovať sa takýchto excesov nie je vôbec na škodu.

Žena by sa mala usilovať o dve veci: byť na úrovni a byť úžasná.

Coco Chanel

Úžasná už ste, stačí si to uvedomiť a do svojho života vstrieknuť jemný závan ženskosti a vkusu. Aj keď to budú len maličkosti spočívajúce v každodennej rutine.

Prečo si nedopriať parfém, ktorého vôňa vám zaručene hneď spríjemní náladu. Načo tráviť hodiny pred zrkadlom len preto aby ste zamaskovali tvár, ktorú stačí rozžiariť jednoduchým líčením. Nevidíme dôvod, prečo zanovito nakupovať iné konfekcie len preto, aby ste sa cítili lepšie. Doprajte slobodu nie len mysli, ale aj svojmu telu, ktoré býva často krát stiahnuté v o dva čísla menších nohaviciach. Nechajte si spraviť nechty, pleť vyčistiť kozmetičkou, účes upraviť kaderníkom. Neoľutujete.

Starajte sa o seba a to nie len čo sa krásy týka, ale celkového zdravého životného štýlu, ak to tak cítite. Poraďte sa s odborníkmi ohľadom jedálnička ak máte zažívacie ťažkosti, vybehnite ráno s kamarátkou do parku ak potrebujete naštartovať spaľovanie tukov, a na určitú dobu vymeňte kávu za zelený čaj, ktorý je omnoho lepší životabudič vášho metabolizmu. Trúfnite si na veci, o ktorých ste si mysleli, že ich nedokážete a prekonávajte seba samú.

A určite to neberte ako sebecké gesto. Ak nebudete venovať svoj drahocenný čas v značnej miere aj sebe samej, kto bude potom ochotný darovať vám ten svoj? Je to ľahká matematika. Chcete aby sa k vám niekto správal s úctou? Oceňte sa. Potrebujete aby o vás niekto prejavil záujem? Starajte sa o seba. Túžite po tom, aby vás mal niekto skutočne rád? Zamilujte sa do seba.

Aký signál vyšlete do okolia, taký sa vám vráti. Nie je to nič zložité. Niekto to prirovnáva k bumerangu, niekto to častuje názvami karma či osud. Už nech je to akokoľvek, uvidíte, že pokiaľ napravíte veci, ktoré máte potrebu zmeniť, výsledok na seba nedá dlho čakať. V podobe nájdenej spriaznenej duše, partnera, nového vzťahu, či pravej lásky.

pridaj komentár

avatar