Lekcia 5a: Ako upútať pozornosť ženy?

Čo si všimnete ako druhé keď vás niekto upúta svojim vzhľadom? Krásne oči alebo veľkosť poprsia, to všetko zapadá do prvej kategórie. V tejto podkapitole nám pôjde jednoznačne o druhú časť upútania pozornosti a to vystupovaním.

Nemusíte sa predvádzať pyšne ako páv či mieriť na seba svetlami reflektorov. S podobnými lacnými silenými trikmi sa iba zosmiešnite. A to pred opačným pohlavím určite nechcete. Naopak. Túžite aby ste na ľudí pôsobili charizmatickým dojmom a my vám v tom, aby z vás nedokázali spustiť oči, s veľkou radosťou pomôžeme.

> LEN PRE MUŽOV

Veľa chlapov rozmýšľa, prečo sa im nedarí získať si pozornosť ženy, po ktorej túžia, žiaľ neúspešne. Zdá sa vám, že už máte všetko, čo sa od vás očakáva – sebavedomie, príťažlivý vzhľad, prácu, no napriek tomu stále nešťastie v láske. Čím to je?

Na to aby ste skutočne pochopili dôležitosť tejto témy, musíme vás oboznámiť s určitými faktami. Nemusíte sa to učiť naspamäť, len nasávajte čo najviac informácií, ktoré vám určite pomôžu nie len v hľadaní polovičky, ale všeobecne s vychádzaním s ľuďmi. Dámy a páni, s nedočkavosťou vám predstavujeme novú a účinnú zbraň vo vašom love na partnera – reč tela.

Podľa výskumov expertov vystupovanie tvorí až 55 percent úspechu pri komunikovaní. Tón hlasu približne 33 a konkrétne slová len prekvapujúcich 7 percent. Z toho vyplýva, že na tom, čo poviete záleží oveľa menej ako na tom, ako sa chováte. Ak sa tomu pozriete lepšie na koreň, je to hotová veda, aj keď naučiť sa čítať tento jazyk nie je vôbec zložité. Chce to len trochu cviku.

Aj keď naučiť sa pôsobiť rečou tela na iných chce oveľa viac ako len poznanie základných postojov. Je to zložitejšie, pretože naše vystupovanie je riadené nervovým systémom, to znamená, že niektoré reakcie tela nedokážeme ovládať, nanajvýš tréningom vylepšovať. A to je úloha ako stvorená pre vás milí páni. Zhrnieme si všetky detaily, ktoré by ste si mali osvojiť ešte predtým, než narazíte na sexbombu od vedľa.

  • Roztiahnuté paže, ťažká chôdza a silný stisk pri podaní rúk z vás, bohužiaľ, sebavedomého chlapa neurobia. Budete vyzerať ako namyslený mačo, a to nie v dobrom slova zmysle. Aj tu platí staré – menej je viac. Stačí si udržiavať vzpriamený postoj a chodidlá nešuchtať za sebou. Pokiaľ stojíte na mieste, nikdy si nekrížte nohy. Majte ich mierne rozkročené. Budete vnímaný ako spoločenský typ.
  • Čo sa dolných končatín týka, nie je na škodu všímať si smer, ktorým ukazujú špičky prstov osoby, s ktorou práve vediete konverzáciu. Pokiaľ sú natočené k vám, je to znak prejavenia náklonnosti alebo záujmu k danej téme. Ak stojíte v kruhu a cítite sa v skupine dobre, päty smerujú k sebe. Prenesenie váhy na jednu nohu pričom druhá je vystretá špičkou opačným smerom sa dá vyložiť ako nedočkavosť na ukončenie rozhovoru alebo prejavenie nesympatie.

 

Tiež majte na mysli fakt, že jednoduchým nesileným úsmevom a pohľadom, ktorý bude trvať o trošku dlhšie než bežné zdvorilostné 3 sekundy, sa dá naznačiť oveľa viac ako sladkými rečičkami a komplimentmi. Pokiaľ chcete získať ženu, ktorá vyčnieva z radu svojou krásou, takéto nedomyslené triky spojené so skladaním poklôn na ňu nebudú fungovať, pretože je na to zvyknutá. Skúste ju zmiasť LEKCIOU č. 5: svojou rečou tela. Ukážte jej, že ste otvorený a milý, no jej pekná tvárička na vás akosi nemá účinok. Ak sa pridáte do partie jej kamarátok s tým, že ju jedinú budete chvíľu nenápadne prehliadať, raníte tým jej ego a vzbudíte jej záujem o vás skôr než keby ste koktali zdvorilostné zoznamovacie frázy. 

Či už ide o pracovné prostredie alebo nadväzovanie nových vzťahov, signály, ktoré vydávame sú všade rovnako podstatné. Nacvičovanie niektorých gest pred zrkadlom možno znie smiešne, ale určite vám to pomôže keď sa budete snažiť dostať do pozície nádejného alfa samca večera.

Zdôrazňovať bežné chyby ako sú ruky vo vreckách, vrtenie na stoličke, či dokonca zvyšovanie hlasu, je dúfame zbytočné, pretože zapadajú do kolónky spoločensky neakceptovateľné.

Vo všetkom hrajú rolu maličkosti ako je jemný no pevný stisk. Známok stresu sa môžete zbaviť nie len utieraním potu z dlaní do nohavíc, ale napríklad podaním ruky akoby zhora alebo dokonca dotknúť sa danej osoby aj druhou rukou za rameno, či posilniť gesto a vyjadriť svoju nadradenosť skrytím dotyčného ruky do dlaní. V inej situácii odporúčame mať dlane otočené vždy smerom nahor, čo v ľuďoch nevedome evokuje poskytnutie bezpečia, ktoré nežné pohlavie u mužov prirodzene vyhľadáva.

Po naštudovaní neverbálnej komunikácie je dobré ju zvládať, ale zároveň o nej nehovoriť. Malo by to byť vaše súkromné tajomstvo, že viete prostredníctvom svojej šikovnosti a pozornosti byť o čosi popredu pred tým, s kým diskutujete. V inom prípade sa ľudia začnú od vás strániť, pretože sa boja, že vidíte to, čo chcú skrývať. Hoci to nie je celkom tak, budú mať nepríjemný pocit z vašej prítomnosti, a to je presný opak toho, čo chcete docieliť.

Nechajte si tento triumf v podobe malého náskoku pre seba a každému doprajte zaslúženú ilúziu súkromia.

pridaj komentár

avatar