Lekcia 5b: Ako upútať pozornosť muža?

Keby sme Vám odporúčali v tejto kapitole to isté ako v predchádzajúcich, aby ste bola jednoducho sama sebou, nebol by to ten najlepší prístup. To by ste si mohli rovno vyložiť nohy navlieknuté v pyžame na stôl a obhrýzať si pri tom nechty. Veríme však, že poradíme rovnako dobre.

>> LEN PRE ŽENY

Skvelá vec na reči tela je, že dokážete pozorovaním odhadnúť a predvídať či už situáciu alebo charakter človeka. Akoby ste zrazu oveľa viac vnímali svoje pohyby a taktiež skúmali tie ľudí navôkol.

Reč tela môžeme rozdeliť na kategórie ako sú gestá, mimika, postoj či hlas. Nenechajte sa popliesť tým, že budete jednotlivé jej časti zaraďovať osobitne. Čítať sa v tomto prípade po znakoch neoplatí. Absorbujte ich ako celok spolu s ďalšími aspektmi, a z toho vyvodzujte závery.

Neskrývajte svoju ženskosť. Nie nadarmo zvyknú mamy obdarúvať svoje dcéry buchnátmi medzi lopatky. Zhrbený postoj je pohodlný, no škodí zdraviu a tiež vzhľadu. Nevystierajte sa príliš, pretože by ste mali aj napriek správnemu držaniu tela pôsobiť uvoľnene, nie ako žena čo prehĺta meče v ruskom cirkuse.

 

Rada nad zlato čo sa neverbálnej komunikácie hornej časti tela týka, je aj nekríženie rúk. Ako náhle zaujmete tento obranný postoj, dávate najavo, že sa cítite v ohrození alebo si udržiavate negatívny odstup. Vieme, že držať ruky pri tele nie je zvyčajne najpohodlnejšie ale nedávajte ich v bok, budete pôsobiť drzo. Za chrbtom môžu byť voľne, pričom jedna je prichytená o zápästie druhej. Pokiaľ to však preženiete, môže to pôsobiť, že niečo skrývate. Rovnako tak aj prsty skryté v dlaniach. Zovreté päste uvoľnite, pretože tak dávate najavo svoju agresiu. Hlavné pravidlo je nevytvárať končatinami pred sebou akúsi bariéru. Vzbudzuje to dojem nezáujmu a tvrdohlavosti.

Je neuveriteľnou výhodou, že svojim vystupovaním dokážeme LEKCIA č. 5: kontrolovať vlastný úspech vo vzťahoch. Uľahčí vám to nie len výber partnera, ale aj následné nadviazanie kontaktu. Hodiť očkom spoza mihalníc po chlapíkovi za barom so sklonenou hlavou k poháru červeného vína ako to robila princezná Diana, tomu sa hovorí kúzlo ženského flirtu.

Tento pohľad zvýrazní vašu bezbrannú ženskosť a u muža vyprovokuje ochranný inštinkt. Keď chcete upútať, nemusíte nešikovne rozhadzovať rukami alebo sa nevkusne rehotať. Lakte si ležérne oprite o stôl a na prekrížené palce si zľahka položte tvár. Obdiv zaručený.

  • Iné podoprenie hlavy však evokuje znudenie alebo únavu. Určite viete, že zívaniu sa treba taktiež vyhnúť, aj keď je vedecky dokázané, že s nezáujmom k téme rozhovoru či osobou samotnou absolútne nesúvisí.
  • To, že máte stres alebo dokonca strach prezradí mračenie sa, hmýrenie, poklepkávanie nohami, prudké pohyby alebo zvýšený hlas.
  • Hovoriť rýchlo a veľa zvykneme práve vo vypätých situáciách a zoznamovanie takou určite je. Dbajte aby váš tón bol sebavedomý ale nie hlasný a panovačný. Pôsobiť uvoľnene a optimisticky môžete s tým sviežim úsmevom na perách, od ktorého máte jamky v líčkach alebo typické vrásky okolo viečok, ktoré podčiarkujú úprimnosť.
  • Pokiaľ sedíte, majte ruky radšej voľne položené v lone akoby ste mali riskovať, že sa od vzrušenia začnete hrať s nechtami alebo v horšom prípade divoko krútiť slamkou v pohári koktejlu.

Nato, aby ste vedeli odkontrolovať svoje zlozvyky potrebujete spoznať seba samých. Je celkom zábavné začať si uvedomovať, aké tiky a pohyby robíte v určitých momentoch, pričom ste o nich doteraz ani len netušili. Možno práve tie prispeli k odplašeniu vašich nápadníkov či ctiteliek. Zbavte sa ich.

Dať mužovi najavo, že u vás má šancu, môžete viacerými spôsobmi. Prechovávanie sympatií prezradí aj také nepatrné gesto ako hranie sa s prameňom vlasov či nakláňanie sa cez stôl. Všeobecne vytváranie užšieho kontaktu prostredníctvom letmého nenápadného dotyku či vstupovanie do takzvaných intímnych zón jasne signalizuje túžbu, či už po nehe, láske a vzťahu, alebo po chvíľkovej, no nezabudnuteľnej rozkoši.

Na rozdiel medzi týmito dvoma možnosťami však musíte prísť sama. Možno vám v tom pomôže fakt, že ak nás niečo vzruší, zvyknú sa nám viditeľne rozšíriť zreničky. Sčervenané líca taktiež nie vždy znamenajú rozpaky. Teda aspoň nie tie, kvôli ktorým by ste sa mali cítiť trápne. A vedzte, že  za skvelý orgazmus, ku ktorému toto všetko môže viesť, sa naozaj nemáte prečo hanbiť.

Najdôležitejšie v konverzácii je počuť to, čo nebolo povedané.

F. Drucker

Nevedieme presné štatistiky koľko percent populácie verí v lásku na prvý pohľad, no musíte uznať, že niečo na tom rozprávkovo znejúcom padnutí si do oka bude. Ako sme už spomínali, škatuľkovanie nie je dobré, ale tiež sa hovorí, že trvá okamih než niekoho prehliadnete, pár sekúnd kým vás niekto zaujme, minútu kým zistíte, či vám je sympatický, hodinu kým sa doňho zamilujete a celý život, kým naňho zabudnete.

Záver je až priveľmi pritiahnutý za vlasy, ale v skutočnosti je každý z prvých momentov rozhodujúci, lebo to ako pôsobíte na ľudí svojou rečou tela, hoci len podvedome, už nezmeníte tým čo poviete. Preto by sme si na nej mali dať všetci záležať.

 

pridaj komentár

avatar