Lekcia 6: Ako sa pripraviť na rande?

Rozdiel medzi predchádzajúcimi kapitolami a touto je v tom, že odteraz už nemusíte na sebe nevyhnutne pracovať, pretože čo sa prípravy na rande týka, vyvinutie situácie môžete iba predvídať, keďže ju nedržíte pevne v rukách len vy. Spravili sme všetko pre to, aby ste pri hľadaní budúceho partnera boli úspešní.  Teraz je rad už len na vás – nájsť ho a zbaliť ho. Ako na to prezradíme.

>> LEN PRE MUŽOV

Hovoríte, že momentu, kedy má dôjsť k prvému načatiu konverzácie sa obávate najviac? Určite nie. Tak to bývavalo predtým než sa k vám dostala táto príručka. Samozrejme, spraviť dojem a upútať, to chce veľa energie, ale ako náhle dôjde k rozhovoru, tieto veci už máte mať dávno úspešne za sebou.

Ide o to, že nežné pohlavie potrebuje čas. Ak ženu bez varovania poklepete po ramene a začnete ju ohurovať rečami, pričom ste úplne neznámy človek, iba sa vyplaší a bude mať dosť práce s presviedčaním seba samej, že nepriťahuje len zúfalcov.

Nechajte ju nech si vyhliadne ona vás. Vzbuďte v nej túžbu, galantne a nenápadne. Či už stretávate váš objekt záujmov pravidelne v práci, v obľúbenej kaviarni alebo ste ju práve zazreli sedieť v kine pár radov nižšie či pri pulte v bare, nevyskočte na ňu ako maniak z hororového filmu. Skúste k nej prísť až po tom, čo vám dá najavo, že by ste u nej mali šancu. Áno, toto veľa chlapov podceňuje. Nadviažte očný kontakt, usmejte sa. Ak vám to opätuje je ten správny čas na LEKCIA č. 6: zoznámenie.

 

Ak ste dúfali, že teraz vypíšeme zoznam fráz, ktorými by ste sa mali prihovárať každej kráske, tak vás, bohužiaľ, musíme sklamať. Nemôžeme urobiť niečo tak tuctové, no len pre vaše dobro. Otrepané a umelo naučené načatie rozhovorov sa dá veľmi ľahko prekuknúť. Ženy takého veci dokážu vytušiť rovnako dobre ako žraloky krv, a my nechceme, aby vám ešte pred dokončením dvojzmyselnej vety chľustla Martini do tváre.

Aj keď sa hovorí, že medzi láskou a nenávisťou je len veľmi tenká hranica, nebudeme pokúšať vrtkavý osud. Ako teda správne začať konverzáciu bez zbytočných chýb a omylov? Zapamätajte si, že hrať veľkého frajera sa nevypláca. Skromnosť a úprimnosť sú cnosti, ktorými získate svoju druhú polovičku. Divadielko sa pripúšťa jedine v prípade, ak máte v pláne zhostiť sa rolí milencov na jednu noc.

Pripomenieme vám však základné pravidlá. Zapamätajte si jej meno. Veľa ľudí sa priznáva, že ako náhle sa im niekto predstaví, netušia ako sa volá. Tomuto sa jednoducho musíte vyhnúť za každú cenu, aj keď pri žene, ktorá vás upúta a vy ste ochotný hltať každé jej slovo by to taký veľký problém byť nemal.

Keď sme už pri tej oddanosti, nedávajte najavo ako veľmi ju obdivujete. Držte si odstup šťastne nezadaného muža, ktorým aj ste. To, že ste prišli ako prvý ešte neznamená, že ste ochotní svoj status zmeniť len kvôli nejakej dáme sediacej oproti vám. Na druhú stranu sa musíte javiť ako vhodný samec. A toto, páni, dá vážne zabrať.

Trefne okomentujte niečo, čo práve vidíte, rozveseľte ju. Podotknite, že úsmev jej perám pristane, no následne jej dajte najavo, že sa môžete dať do reči aj s dievčaťom od vedľa.

Pozorujte, pýtajte sa a počúvajte. Buďte sám sebou a zároveň gentleman. Reagujte, improvizujte a nechajte svoj šarm dláždiť vám cestu k jej srdcu. Alebo poprípade nohavičkám.

Pokiaľ ste spolu začali komunikovať cez internet prostredníctvom sociálnej siete, dbajte na svoj vzhľad aj čo sa profilu na webe týka. Je to akoby vaša online vizitka, ktorá taktiež zaváži pri utvorení prvého dojmu. Najpodstatnejšou záležitosťou, či už zoznamiek alebo zoznámení, je posunúť sa niekam – zistiť, či si rozumiete, či sa priťahujete a či chcete spoločne podstúpiť ďalšiu kapitolu – prvé rande.

>> LEN PRE ŽENY

Máte tušenie, že to čo chcete, vám pravdepodobne dokáže dať muž, na ktorého ste náhodou natrafili? Možno to taká náhoda nebola a on chcel aby ste si ho všimli. Ak to bolo naozaj tak, určite by ste ho nemali nechať v pochybnostiach príliš dlho.

Nikdy by ste sa však nemali nikomu prosiť. Nežné pohlavie dokáže byť občas poriadne pobláznené, viď vreskot a naťahovanie rúk za sexy chlapmi z obrazoviek. Vďakabohu, že na svete existujú aj muži smrteľníci, ktorí nie sú objektmi platonických lások davu nazhromaždeného estrogénu, ale o city musia bojovať.

Áno milé dámy, ten pravý si vás bude chcieť získať, uloviť ako vysnívanú korisť, a vy máte urobiť LEKCIA č. 6: nechať sa inštinktívne dobíjať, nie padnúť mu k nohám ako postrelená. Teda ak ho nechcete po veľmi krátkej chvíli omrzieť.

Očný kontakt a optimistický výraz v tvári dokážu aj vo vašom prípade divy. A keďže platí dobré známe: chlapovi nestačí naznačovať, jeho treba kopnúť do zadku aby pochopil, uľahčite mu to a úsmevmi, či zvodnými pohľadmi nešetrite. Niekedy treba aj najkrajšieho a na pohľad sebavedomého žrebca trošku podstrčiť. Urobte to, jasne, no nevtieravo, a čakajte, kým sa odhodlá.

Ak si vás odchytí a začne konverzáciu, znamená to, že má o vás záujem. No nesľubujte si od toho veľa. Chce vás spoznať, zistiť, či ste taká ako sa javíte navonok. Dovoľte mu nahliadnuť do vašej ženskej duše, no určite o sebe neprezrádzajte nič konkrétne. Historky o bývalých, nákupoch s kamarátkami a vašu závislosť na čokoláde si zatiaľ nechajte pre seba. Namiesto toho poodhaľte aj kúsok z jeho podstaty. Flirtujte a fascinujte sa navzájom. Vtedy aj len krátky rozhovor nadobudne iný rozmer.

  Ak máme neúspech v láske, musíme hľadať dôvody. Prvý krok je, aby sme si uvedomili, že láska je umenie, rovnako je ním sám život. Ak sa chceme naučiť milovať, musíme postupovať rovnako, ako keď sa chceme vzdelávať v akomkoľvek odbore.

Erich Fromm

Určite ste pri zoznamovaní zažili kopu trapasov. O počte divných dobyvateľov a ctiteľov ani nehovoriac. Nesústreďte sa na to, či niečo dobre hovoríte alebo či ste správne zareagovala. Takýmto prístupom sa nebudete môcť poriadne uvoľniť.

Keď sme už pri odviazaní, základným pravidlom pri konverzácii s vašim potenciálnym partnerom je vyhýbať sa veľkému množstvu alkoholu a iných drog, ktoré by vám v prípade hľadania vážnej známosti mohli skaziť šance na úspech. Jediná omamná látka, ktorá sa pripúšťa je veľká dávka rozkoše, ktorá príde na rad po tom, ako sa rozhodnete opäť stretnúť na vašom prvom rande. Alebo naopak, stráviť spolu noc a už sa nevidieť.

 

pridaj komentár

avatar