Lekcia 7: Prvé rande – návod a priebeh

Prvé rande

Keď ste sa už zoznámili a dohodli, že niekam musíte zájsť, je načase využiť vo váš prospech novonadobudnuté schopnosti, či veľmi užitočné informácie v oblasti zvádzania. Samozrejme, s predošlými radami si vezmite k srdcu aj nasledujúce. Pozrime sa bližšie na pravidlá randenia.

> LEN PRE MUŽOV

Rande je zo strany pánov vnímané ako úspešný postup do ďalšieho levelu flirtujúcej hry. V skutočnosti to ale naozaj môžeme vnímať ako určitý systém bodovania, pričom sa prechádza z jednej úrovne do vyššej. Hodnotíme totiž všetko, čo sa nám páči a strhávame body za negatívne aspekty, či už takticky alebo podvedome. Stretnutie vo dvojici preto naberá oveľa väčší význam ako chatovanie na internete alebo kúpenie drinku na diskotéke. Tu ste nechaný napospas svojmu charakteru, ktorý bude žena po vašom boku v intímnej atmosfére skúmať dopodrobna. Čas na hranie nevypršal, no na pretvárku áno. Pripravte sa na odhaľovanie vašej skutočnej povahy, pretože osobný rozhovor jej prezradí oveľa viac ako sladké koketovanie. Nehovorte všetko, no zároveň nič neskrývajte.

Urobiť dojem sa vám už podarilo. Ako si ho udržať už po tom, čo ste sa zoznámili a spoznali natoľko dobre, že ste ochotní preskočiť ďalšiu métu? Ak chcete vybudovať z nevinných stretnutí trvácny vzťah treba nato vynaložiť aspoň toľko úsilia ako doteraz.

Termín na dohodnutie si stretnutia neexistuje. Testovanie trpezlivosti žien na spôsob známeho ozvem sa ti so zavolaním o tri dni sa už nenosí. Kto prv berie, ten prv melie, no taktiež platí, že na dobré sa oplatí počkať. Urobte to spontánne, keď vycítite, že záujem vzrastá vzájomne. Nepočítajte dni takticky a neproste ju zúfalo o rande po prvom poháriku. Zobrať si telefónne číslo alebo nadhodiť zdvorilú frázu, že sa v jej prítomnosti cítite naozaj dobre a chceli by ste si to zopakovať, má svoj čas.

Počas prípravy ale aj priebehu rande nesmiete LEKCIA č. 7: nič nenechať na náhodu. Mohlo by sa vám to vypomstiť. Ak neradi plánujete, v prospech dokonalého zážitku sa budete musieť obetovať, pretože malá organizácia je, obzvlášť pri prvom rande, nevyhnutná. Čo všetko treba zariadiť po tom, čo bude s vašim návrhom súhlasiť?

 

Určite nezabudnite dopredu vybaviť malú pozornosť. Kvety sú zaručenou strelou do čierneho. Kytica je príliš, orchidea v kvetináči veľmi zlý nápad. Skúste dopredu odhadnúť povahu svojej potenciálnej partnerky a prekvapte ju ružou, ktorá je odpradávna vnímaná ako symbol lásky alebo niečím jemným, čo ju však prinúti vďaka nenápadnej vôni myslieť na vás aj večer po tom, čo si ich uloží do vázy.

Dobre si premyslieť kam ju vezmete je základ. Zabudnite na diskotéky a bary. Na takéto miesta si voďte len krásky, na ktorých vám nezáleží. Ženy si veľmi potrpia na detaily a čo sa výberu podniku týka už nehovoriac. Priestor dokáže robiť divy, rovnako ako prvý dojem z človeka. Na to aby ste si užili čas strávený spolu naozaj skvelo, potrebujete zariadiť, aby ste sa cítili dobre nie len vo svojej prítomnosti. Preberme si niektoré alternatívy, ktoré spadajú do kolónky prvého rande. Reštaurácia, kaviareň, večerná prechádzka, piknik v parku, jednoducho miesta, kde nie ste samy, no zároveň nerušení ostatnými. Sme oboznámení so skutočnosťou, že nie je dôležité kde, ale s kým, no pozvite ju tam, kde budete mať dostatok pokoja a súkromia, ale zároveň možnosť vychutnať si skvelé jedlo, výborne pitie alebo celkovo príjemnú atmosféru neďalekého podniku alebo fauny a flóry.

Problém spojený s vašim šatníkom a výzorom by ste mali mať vyriešený. Určite nechoďte na rande v obleku či drahých lodičkách pokiaľ sa chystáte na pizzu. Dámy zabudnú na športovú podprsenku  a páni zasa na botasky ak idete na romantickú večeru. Dodržovať módny kódex v takýchto situáciách je viac než potrebné. Nemusíte sa zladiť, ale dajte si záležať na tom, aby ste si  dali dopredu vedieť, aspoň približne, kam zamierite. Vyhnete sa tak trápnym pocitom.

Na prvom stretnutí máte mať dostatok priestoru na verbálnu komunikáciu a vzájomné spoznávanie svojej ctiteľky, ale rovnako na jej odstrašenie vašim vystupovaním. Venujte preto trochu času na zopakovanie si predošlých krokov, ktorých dodržiavanie vám to zaručene uľahčí počas cesty za ďalším rande.

>> LEN PRE ŽENY

Rozbúchané srdiečko a motýle v bruchu. Presne takto by sa dal špecifikovať pocit, ktorý vo vás vyvolá spomienka alebo len pomyslenie na rande s mužom, ktorý vás upútal. Pokiaľ ste zamilovaná už dlhšiu dobu, vzrušenie by sa dalo krájať, a my pevne veríme , že na oboch stranách.

Pozvanie na rande však nemusí mať vždy lichotivý záver. Povedať nie zdvorilo by malo byť rovnakou samozrejmosťou ako zmierenie sa s odmietnutím. Pamätajte, že nie ste v pozícii, aby ste sa museli niekomu sústavne vnucovať a tiež treba chápať, že bojovanie o srdce svojej druhej polovičky neznamená obťažovanie. To, že o vás javí záujem osoba, ku ktorej necítite žiadnu príťažlivú silu neznamená, že taká neexistuje. A ak vaša spriaznená duša nevníma rovnako vás, rešpektujte jej rozhodnutie, pretože by ste mohli prísť o inú, ktorú by ste kvôli tvrdohlavosti prehliadli.

Netreba nič siliť. Rande by malo byť uvoľnené a takisto aj vy. Zhovárajte a spoznávajte sa, nahliadnite do jeho podstaty, zistite čo vás na ňom fascinuje, ale zároveň si z očí zložte ružové okuliare, ktoré by vám mohli zastrieť triezve videnie črtajúcich sa chýb. Vyhnite sa vyzvedaniu, pokiaľ nemienite o sebe prezradiť rovnako veľa. Rozmýšľajte čo poviete o sebe, ale nezavádzajte. Tak ako sa vy chcete dozvedieť viac, tak aj on. Nechajte konverzáciu voľne plynúť a rovnako aj vaše city. O ostatné sa postaráme my v nadchádzajúcej podkapitole.

Nesľubujte si veľa od prvého rande. Ak chcete večer ako vystrihnutý z hollywoodskeho scenára budete sklamaná. Netvrdíme, že si ho neužijete, ale splniť vysoké nároky niektorých žien sa podarí naozaj len máloktorému smrteľníkovi. Vnímajte prvé stretnutie viac srdcom ako rozumom a skutočnosť možno predčí vaše očakávania.

Hovorí sa, že druhý krát prvý dojem neurobíš. Najlepšou časťou rande s osobou, s ktorou ste sa ešte nikdy takto intímne nezišli je, že vlastne môžete, no je len na vás či v pozitívnom slova zmysle. Ide o opätovné prehodnocovanie názorov, vzájomné zblíženie sa alebo naopak, rozídenie sa.

Ako si teda neodplašiť muža svojich snov? Jednoducho musíte splniť LEKCIA č. 7: buďte pripravená na všetko. Rátajte s rôznymi vývojmi udalostí. Nenechajte sa ničím zaskočiť. Namiesto toho ukážte, že ste spontánna a flexibilná v každej situácii. Trapasy obráťte na žart a keď niečo nepôjde podľa vašich predstáv, pamätajte, že to môže ísť ešte lepšie.

 

Čo sa zovňajška týka, zvýraznite svoju postavu, prejavte svoj vkus správnym oblečením a povahu dlhými konverzáciami. Nezabudnite na to, že po rande nemusíte skončiť vo svojej posteli, preto si dajte záležať na intímnych detailoch. Siahnuť po kúsku čipkovanej erotickej bielizne, pričom ju zakrýva ležérny outfit, nie je na škodu. Dávate tým signál neviazanosti na pohľad nevinného dievčatka. Topánkami na opätku riskujete, že budete vyššia ako váš partner, v teniskách zas budete pôsobiť príliš pohodlne.

Outfit sa snažte zladiť podľa miesta, kde sa chystáte vyraziť. Nevhodné oblečenie nie je tragédia v prípade, že neviete, kam vás chce princ uniesť, ale v inom prípade tento módny prečin nevedomosť neospravedlňuje.

Dávajte mužovi najavo svoje pocity, samozrejme, primerane. Ak ste z neho hotová, nemusíte mu hneď padať k nohám a naopak, v prípade pocitu, že si toto stretnutie nemienite za žiadnych okolností zopakovať neodchádzajte arogantne od stola. Ste predsa dáma. Neobhrýzajte si nechty, nepľujte na chodník a negrgajte. Áno, máte byť sama sebou a rozumieme, že nie každej žene príde prirodzené chovať sa ako slečinka, ale v žiadnom prípade neporušujte základy slušného správania. Rebelovať môžete nevšedným výberom zaujímavých konverzačných tém, zaskočiť ho šteklivým komplimentom alebo príjemne prekvapiť navrhnutím zaplatenia účtu v reštaurácii, aj keď pravý džentlmen by vás na prvom rande odkráčať s peňaženkou k pultu nikdy nenechal.

Úprimnosť je jedna z najcennejších vlastností, ale kritiku si tentoraz nechajte len pre seba. Je to prvé stretnutie a vy netušíte ako partner, s ktorým ste strávili len určitý čas zareaguje na negatívne postrehy. Mimochodom, mužom určite nič nevyčítajte aspoň čo sa prvého rande týka, pretože sú na to mimoriadne hákliví. Úplne všetci. Bez výnimky.  

Bez parfumu neprekročte prah svojich dverí, a to myslíme vážne. O chlapoch sa hovorí, že sú necitlivé svine, no prvé čo im udrie do očí ste vy a druhé je vaša vôňa a tá ho môže pritiahnuť ako magnet. Posledná rada prísť o trošku neskôr je staromódna, ale utvrdzuje pravidlo, že na dobré sa oplatí počkať. A to vy určite ste.

 

pridaj komentár

avatar