Lekcia 8: Druhé rande – návod a priebeh

Druhé rande

Či už bolo prvé rande magické alebo úplná katastrofa, na tom ďalšom sa môžete cítiť rovnako fantasticky, alebo v tom horšom prípade, dať vášmu vzťahu ešte druhú šancu a čo to vylepšiť. Ak sa domnievate, že iskry, ktoré medzi vami preskakovali na začiatku už nemôžu vyhasnúť, mýlite sa. A naopak, ak si neoblomne stojíte za odmietnutím ďalšieho stretnutia, môžete zmeškať ohňostroj, pretože druhé rande sa nesie v úplne inom duchu. Ako to teda tentoraz nespackať?

> LEN PRE MUŽOV

Ženy vedia byť veľmi dobré herečky. Pokiaľ sa tej svojej nechcete vzdať, je potrebné nazrieť pod jej masku. Čo skrýva a kým je sa najlepšie nezisťuje za stolom s tretím pohárikom v ruke. Opiť niekoho za zámerom hovorenia pravdy sa v tomto prípade neoplatí. Kedy človek prejaví svoj skutočný charakter?

Druhé rande je o bližšom spoznávaní. Chcete o svojej polovičke zistiť čo najviac. Z konverzácii sa dozviete o jej detstve, minulosti, plánoch do budúcnosti, no to všetko sú slová, ktoré však vypovedajú strašne málo o človeku v prítomnosti. Typ osobnosti sa najlepšie prejavuje pri aktivitách, kde sa vám do krvi napumpuje adrenalín, väčšie množstvo endorfínov, vyplaví sa určitá dávka pozitívneho stresu. Už asi tušíte kam tým mierime. Áno, lenivé posedávanie v obkľúčení stolov vašej obľúbenej reštaurácie tentoraz nehrozí. Vyskúšajte niečo nové, napínavé.

 

Čo si pod aktívnym rande máte predstaviť? Určite nie nepriame naznačovanie partnerke, že by si mohla budovať lepšiu kondíciu. Pri druhom stretnutí jej však musíte dokázať LEKCIOU č. 8: že sa s vami nudiť rozhodne nebude.

  • Kino je dobrou voľbou ak je spojené s prechádzkou alebo kaviarňou, pretože počas premietania nebudete mať možnosť vizuálnej a zvukovej interakcie. Je to správna voľba ak sa už poznáte dlhšie, alebo skutočne viete, že to čo plánujete vidieť zaujme obidvoch. Výhoda je, že v tme môžete vyskúšať silu letmých dotykov a komentovaním scén z filmu sa následne vyhnete trápnemu tichu.
  • Ísť si zahrať bowling alebo biliard, ktorý môžete spojiť s popíjaním sladkých kokteilov, nie je nikdy zlý nápad. Zabavíte sa a zároveň máte možnosť obhliadnuť si svoju krásku od hlavy po päty a k tomu ju aj čo to priučiť. Neverili by ste ako taktika „poď, ja ti to ukážem“ skvele funguje a to obzvlášť pri športoch. Samozrejme, zlatým pravidlom tohto druhu zvádzania je, že s činnosťou, do ktorej tajomstva chcete zasvätiť svoju priateľku, musíte byť veľmi dobre oboznámený aj v praxi. Ide o to, že ju naučíte niečo, čo vy už viete. Ukážete talent, svoje schopnosti a skúsenosti romantickým spôsobom malého usmerňovania.

Ak ste s vašou polovičkou porovnateľne zruční, môžete vyskúšať vzrušujúce súťaženie, pričom výhercu neminie odmena v podobe sladkého bozku alebo oveľa intímnejšej lekcie, kde sa roly učiteľa a žiačky hodia rovnako dobre ako na druhé rande.

Ak nie ste typ, ktorý rád bicykluje, korčuľuje, či hrá tenis, prechádzka, menšia turistika alebo len výstup na najbližší kopec spojený s piknikom je tiež dobrou alternatívou. Pokiaľ vás lono prírody neláka, môžete vyskúšať adrenalín iného druhu, ako napríklad zábavný park a ak máte spoločných priateľov, môžete usporiadať malú zoznamovaciu akciu na lasergame, paintballe alebo kúpalisku. Ak sa však nepoznáte dlho, druhé rande by ste si mali ešte stále užiť len vo dvojici. Neznámi ľudia môžu vytvoriť stresujúcu atmosféru a vy určite nechcete, aby sa žena vo vašej prítomnosti cítila pod tlakom a nepríjemne. Časť predstavovania partnerky svojim priateľom a známym by mal prísť na rad neskôr.

Do úvahy zoberte aj kultúrne vyžitie. Pokiaľ ste zaujatí nejakým špecifickým druhom umenia, neváhajte stráviť deň v múzeu, večer v galérii, či noc na koncerte obľúbenej kapely.

Muži sa radi prispôsobujú ženám a snažia sa im vyhovieť, pokiaľ im o niečo ide. Ak ste blázon do nej, no nie do vecí, ktoré ju bavia, nepresviedčajte ju o opaku. Spoločné záľuby a koníčky sú totižto rovnako dôležité ako zhodujúce sa názory. Nie vo všetkom, ale v zásadných veciach určite a odbočenie od zaužívaného stereotypu pri randení je skvelá príležitosť pre naladenie vašich duší na rovnakú úroveň a pravdu povediac, možno nie len tých.

Už máte miesto kam vyraziť, no ako postupovať pri druhom rande z hľadiska vystupovania? Ako sa s ňou zblížiť ešte viac?

Nehrajte sa na nedostupného. To, že idete so ženou niekam druhý krát, znamená to, že náklonnosť je na oboch stranách. Otázne je, kde je jej hranica. Určite neváhajte využiť šancu, keď cítite, že vám je daná, pretože môže byť posledná. Letmý dotyk, nesmelá pusa vtlačená do jej voňavých vlasov, zamilované pohľady a následné vrúcne objatia? Naša rada: ani jedným nešetrite.

Keď ma muž nepobozká pri prvom stretnutí, považujem ho za perfektného gentlemana. Ale keď to neurobí ani po druhý raz, je to homosexuál.

Calista Flockhart

Nezabudnite na maličkosti ako otvárať dvere nielen na aute, ale kamkoľvek vkročíte. Odsúvanie stoličiek znie staromódne, ale neexistuje žena, ktorej by aj také malé gesto neučarovalo. Nepozorujte len pery, ale vnímajte čo hovoria. Nechajte ju vyhrávať, no bojujte v slovných prestrelkách. Chváľte jej oči nie topánky a nesnažte sa zaujať za každú cenu. Užite si chvíľu osamote a rozmýšľajte či by ste ich chceli zažívať navždy. Pokúste sa opatrne zistiť fyzickým kontaktom či puto medzi vami vníma aj ona. Nepokúšajte sa rozžeraviť oheň, keď viete, že medzi vami neprešla iskra, no zároveň si nenakladajte ružové okuliare a nevšímajte si len vonkajšiu krásu ale aj dary nedokonalosti, ktoré tvoria z každého z nás individuálnu osobnosť hodnú lásky a dôverného vzťahu bez ohľadu na to, či sú city opätované alebo nie.

>> LEN PRE ŽENY

A už ste v tom až po uši. Prvé rande bolo úžasné, no ako dopadne to druhé? Dámy sa týmito otázkami, v prípade, že stretnutie dopadlo nad ich očakávania, zaoberajú ešte skôr než by naň boli pozvané. Tie krásne okamihy túžby dôverne poznáme.

Romantický entuziazmus však môže narušiť nekonečná atmosféra čakania na telefonát, či sms. Móresy fandia trpezlivosti, doba praje aktívnosti. My sme za LEKCIU č. 8: nie vždy musí byť muž ten iniciatívny. Poslať tajomnú správu s časom a presným miestom môžete predsa aj vy. Vybudujete si tak náskok a jeho nadchnete.

Chlapi milujú ženy, ktoré sú sebaisté natoľko, že sa odvážia chopiť sa pozvania na ďalšie stretnutie. Vzbudzuje to v nich dojem, že ste rozhodná a ochotná ísť za tým čo chcete, nehovoriac o tom, že si vašu aktívnosť nezaradia len do kolónky pracovného a osobného života, ale aj toho intímneho.

Pamätajte však, že prejavovanie tohto spontánneho gesta voči mužovi, ktorý sľúbil že sa ozve, no nevolá, nefunguje. Radšej sa zmierte s tým, že ten vám súdený nebol a neponižujte sa zúfalou snahou napraviť, to čo sa na prvom rande nepodarilo.

Priemerná žena je za život pozvaná na 18 káv, 30 drinkov, 21 večerí, 12 obedov a takto by ste chrliť čísla vedeli určite aj vy. Rozumní chlapi sú si podobného zhodnotenia vedomí, a ak by chceli na druhom rande skutočne zabodovať, vyhli by sa všetkým veciam zo zoznamu vyššie. Ako sa teda pripraviť na druhé rande?

Ak ste pozvaná stráviť s ním opäť pár spoločných chvíľ, skúste sa mu ukázať v takom svetle, v ktorom vás na prvom stretnutí nevidel.

  • Nenavliekajte na seba čierne háby a tmavý make-up len preto, že ste minule boli za nežnú princeznú.
  • Stále sa držte toho, v čom sa cítite dobre, len mu ukážte, že máte viac tvárí. Ženské pohlavie sa dokáže prispôsobiť svojím charakteristickým štýlom rôznym situáciám.
  • Vlasy sčesané do prísneho drdola teraz neposedne rozpustite, košeľu a kostým vymeňte za rifle a tričko so športovým nápisom, od opätkov nechajte nohám vydýchnuť v značkových teniskách. Ide o malé predvádzanie sa, priznávame. Ale na to sú ženy predsa ako stvorené.
  • Zdôraznite partie tela, na ktoré ste hrdá a nedostatky okomentujte vtipnou poznámkou. Je dôležité pôsobiť zmierená sama so sebou. Pokiaľ človek oproti vám vníma to, že dokážete oceniť svoju hodnotu, podvedome vysielate signál, že sa k nemu v tomto smere prejavíte rovnako.

Vážiť si druhých môžete len vtedy, keď si ceníte seba, a inak to nie je ani s láskou. Len ťažko niekoho presvedčíte, že ho milujete takého aký je, keď na sebe neviete kvôli perfekcionistickej povahe odpustiť ani jednu chybičku. Môžete to myslieť vážne, no čaro tej pravej lásky ucítite až keď sa naučíte odpúšťať nedokonalosti sebe. Respektíve zistíte, že s nimi je vzťah, a aj život všeobecne, oveľa pestrejší.

To, že má chlap o vás skutočne záujem aj počas druhého stretnutia si všimnete malým pozorovaním jeho správania a reči tela, tak ako sme spomínali v predchádzajúcich lekciách. Napravenie kravaty, či poťahovanie rukávov, mierne napätie či nervozita. To všetko sú znaky toho, že aj on sa snaží aby všetko klapalo ako má. Keď sa zamyslí, neobviňujte ho hneď podvedome, že určite špekuluje ako sa z rande vypariť. Ak vám to preblesne hlavou, prečítajte si kapitolu o sebavedomí a verte, že tak zlé to po všetkých našich naštudovaných a aplikovaných radách určite nebude. Možno len čaká na to, kým mu dáte signál. Áno, chlapov občas naozaj treba nakopnúť. Ale nenápadne. Pokojne ho nechajte v tom, že prvý krok urobil on. Avšak, či sa už jedná o opretie si hlavy o rameno v kine, žmurknutie alebo šepkanie do uška, uvedomte si, že všetko môže viesť k jednému – sexu.

Vtedy zvykne partner pri pomyselnom rozbaľovaní darčeka v podobe vás v sexy spodnej bielizni zistiť, že to on je ulovená korisť. Nebojte sa, vôbec mu to na egu neublíži. Pretože kapitolu Tak a si len moja, bezprostredne na to, čo sa na to z chuti vrhnete, vystrieda rovnako erotická Chcem byť len tvoj. Nevieme či navždy alebo len na túto jednu noc, no to nezistíte, kým neskúsite.

V tomto má nežné pohlavie veľkú výhodu. Akoby ste vy sama určovali, čo sa na rande smie a čo nie. Dôležité je dať to jasne najavo. Avšak pozor na manipulačné techniky mužov, pretože tí si vedia ženy taktiež nenápadne omotať okolo prsta. Preto vo víre vášní a pobláznených zmyslov nezabúdajte na to, že aj, na prvý pohľad distingvovaný gentleman môže byť len trpezlivý vlk.

 

pridaj komentár

avatar