Lekcia 9: Prvý sex s novým partnerom (uhol pohľadu muža a ženy)

Pohľad mužov na prvý sex s novým partnerom

Muži to majú ťažké, pretože práve chlapi sú považovaní za tých, ktorým ide iba o jedno. Možno vám práve trhlo kútikom úst, pretože sme vo vašom prípade trafili do čierneho, no nie je to tak u všetkých. Aj keď si vlastne nevieme predstaviť niekoho, kto by tvrdil, že sex do vzťahu nepatrí. Ak áno, pravdepodobne ešte neokúsil tú lákavú a sladkú príchuť tohto zakázaného ovocia.

Na čo sme teda narážali, keď sme sa snažili zachytiť podstatu jedinečnosti pravej chvíle? Hneď vám prezradíme.

Pokiaľ hľadáte dievča na jednu noc, s ktorou sa chcete poriadne odviazať, pričom ona túži po tom istom, nie je to až také zložité čo sa vytušenia správneho času týka. Viete čo obaja potrebujete a jednoducho na to skočíte. Riziko tam možno vidieť len z morálneho a zdravotného hľadiska, pokiaľ si nedáte pozor a budete sa bezhlavo zahrávať s nežnými ženskými citmi, či užívať si bez ochrany. Ďalším háčikom je, že si, aj keď možno po dlhšej dobe, aj tak uvedomíte, že sex bez vzťahu je len kompenzovaním si určitých blokov v hlave, ktoré ste si preniesli z detstva alebo ste si ich vytvorili postupne v minulosti. Nie nadarmo sme vám odporúčali zbaviť sa ich už vyššie v kapitole o sebavedomí.

To je nezmysel, že muži stále myslia iba na sex. Myslia naň, len keď myslia.

Geri Halliwell

Či už milovanie beriete ako samozrejmosť alebo ho staviate na piedestál manželského zväzku, nikto nemá právo vyhovárať vám postoj, ktorý ste voči tomuto aktu zaujali. Je to slobodné rozhodnutie každého z nás, preto sa nenechajte do ničoho nútiť, a čo je možno oveľa dôležitejšie, nemanipulujte s názormi iných ani vy. Jedine v tom prípade, žeby dostatočným argumentom na zrušenie všetkých hlboko vštepovaných zásad bola vzájomná nadržanosť.

V podstate ide o jednoduchú LEKCIU č. 9: rešpektovanie potrieb druhého. A to sa netýka len vážnych vzťahov. Nie ste zviera, ktoré medzi citmi a pocitmi nerozlišuje. Ako náhle beriete takú intímnu vec len ako pud či potrebu, ochudobňujete sa o oveľa krajší, intenzívnejší a vzrušujúcejší zážitok.

 

Vhodnú dobu na to, aby ste sa spojili týmto putom vášne vám však neurčíme, tú musíte vytušiť a verte, že ženské búriace sa hormóny len tak neprehliadnete. A teraz tá otázka, ktorú si kladiete už nejakú tú chvíľu, keď už k tomu dôjde, ako si užiť ten nezabudnuteľný sex? Odpoveď je ľahká. Ukážte to najlepšie čo viete vašej partnerke a tá vás odmení rovnako dokonalo.

Pre lepšie pochopenie tejto situácie si môžete predstaviť, že to celé funguje na akomsi princípe starého príslovia ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva a čo chceš aby robili druhí tebe, rob aj ty im. Ak sa však do intímností pustíte až po tom, čo vás opoja hlbšie city, môžeme to nazvať nepísaným zákonom lásky, kedy každý túži urobiť toho druhého šťastným. Nezištne, no vzájomne.

Prejdime však k tomu podstatnému – ako uspokojiť vašu partnerku.  Toto býva dilemou mužov snáď už celé stáročia, no s nami si vystačíte bez kamasutry a nemusíte byť ani guru sexu. Či už potrebujete urobiť dojem na ženu, s ktorou si chcete vybudovať vzťah alebo na dievča, s ktorým zabíjate dlhú chvíľu, pravidlá sú vždy rovnaké. Nech je to akýkoľvek typ osobnosti, je ženského pohlavia a to znamená dať jej pocítiť, že je milovaná. Ako sme už spomínali, dámy sa len ťažko prenesú cez sex na jednu noc, aj v tom prípade, že ho samy chceli, no verte, že po aplikovaní našich rád na sex s vami nezabudne žiadna. Nikdy.

Všetky dámy túžia zažiť sex ako z hollywoodskeho filmu či z ich obľúbenej knihy. Darmo si budú nahovárať, že nie. V každej z nich sa, aspoň v kútiku srdca, skrýva pravá nefalšovaná predstava o mužovi správajúcom sa k nej ako k princeznej, ktorú však dusí skúsenosť z nesplnených snov či krutá realita.

Ak pri slove romantika prevraciate očami, neulahodíte žiadnej žene, pretože jedine tá dokáže v nežnej duši vyvolať skutočné vzrušenie, a pokiaľ to danej situácii dovolíte, uvidíte, že sa dokáže nechať rovnako uniesť aj vy sám.

  • Pozorovanie hviezd na oblohe a čakanie na to, kým uvidíte niektorú z nich padať, aby ste si mohli niečo priať, nežné dotyky, vášnivé bozky, spoločný kúpeľ, erotická masáž alebo jemné svetlo zapálených sviečok. Tieto veci dokážu dokonale prebudiť tú rozžeravenú vášeň, ktorá sa vo vás hromadila počas letmých pohľadov za stolom, či na rande, a verte, že vďaka radám, ktoré vám dáme, vzbĺkne do nepredstieraného orgazmu. Aj viackrát.
  • Skvele vám poslúži orientácia v takzvaných erotogénnych zónach, ktoré majú ženy najviac na krku a prsiach. Keďže sme však každý iný, musíte zistiť, čo má najradšej ona. To platí nie len v predohre ale aj pri sexe samotnom, pretože romantika ešte automaticky nevylučuje sex s vašimi rukami zviazanými za hlavou jej nohavičkami.

Či už ste na to skočili bez toho, aby ste sa spoznali, alebo ste sa stretávali dlhšie, komunikácia a porozumenie je v oboch prípadoch rovnako dôležité. Spýtajte sa jej, ako to má rada a predveďte, čo preferujete vy.

Prechádzajte po nej zľahka prstami. Ničím ju nevydráždite viac ako keď sa jej budete dotýkať všade len nie tam, kde to chce. Lížte jej krk, sajte bradavky a hlaďte vnútornú stranu stehien. Zároveň venujte pozornosť aj jej reakciám, ktoré vám spoľahlivo napovedia, kedy je ten správny čas načrieť do intímnych zón hlbšie. Doslova. Tajomstvom úspechu je pre mužov klitoris. Nato, aby ste sa stal nezabudnuteľným milencom musíte objaviť jeho silné stránky a verte, že potom sa stane vašim verným spojencom. Nezabudnite ju povzbudzovať dávaním najavo ako veľmi sa vám páči. Dívajte sa na ňu a obdivujte každý kúsok jej tela. Nezáleží na tom, či ju milujete, alebo ide len o styk. Žene musíte dať pocítiť, že ju v tejto chvíli túžite mať iba pre seba a ona sa vám vďaka tomu poddá celým svojim telom.

Ženy potrebujú na sex dôvod. Muži miesto.

Billy Crystal

Umenie milovania spočíva v nesebeckosti. Pohlavný styk si neužije ani jeden z vás, ak budete svoju partnerku k niečomu nútiť. Rovnako by ste pôžitok z neho nemali ani vy, ak by boli na vás kladené príliš veľké nároky. Rešpektujte sa navzájom.

Či už hľadáte známosť na jednu noc alebo trvalý vzťah, vedzte, že skutočnú podstatu a dokonalú eufóriu z pohlavného styku však objavíte až vtedy, keď ho zažijete z pravej lásky s milovanou osobou. Takému spojeniu sa totiž nič iné nevyrovná.

Pohľad žien na prvý sex s novým partnerom

Nežné pohlavie býva, čo sa tejto témy týka, väčšinou vnímané ako zraniteľnejšie. Je na tom však niečo pravdivé? Určite áno. Máloktorá žena dokáže hrať bezcitnú. Nehovoríme, že také, ktoré majú rady sex s neznámym chlapom a nemajú problém s jednorazovkami na verejných záchodoch neexistujú. To nie, len predpokladáme, že duševne vyspelé a vyrovnané dámy sa takýchto pubertálnych úchyliek už stránia. Ak nie, po vytriezvení určite ľutujú každý jeden napáchaný hriech.

Preniesť sa cez zlú sexuálnu skúsenosť býva ťažké, pretože nevnímate iba samotný akt. Cítite, dôverujete a milujete. Určitú rolu v tom zohráva aj akýsi materinský pud, vďaka ktorému nesiete určitú zodpovednosť a potrebu bezpečia.

Nezaoberajte sa tým čo bolo, a nelámte si hlavu nad vecami, ktoré byť mohli. Žite prítomnosťou a užívajte si každý okamih. Či plánujete ostať pannou do svadby alebo sa vám o orgazmy pravidelne niekto stará, sex berte ako formu toho najväčšieho spojenia sa s partnerom, ktorému sa chcete odovzdať a nie ako kompenzáciu osobných komplexov a problémov. Pracovali ste na vašom sebavedomí, už ním nemôže otriasť nič a nikto. Ste úžasná bytosť, tak ako takou spraviť aj noc strávenú v posteli vášho vysnívaného muža?

V tomto prípade máte zaručene navrch. Môžete si užívať nezáväzný flirt, no neprekročiť hranicu intímností, alebo ho prekvapivo rýchlo zviesť a o pár minút nato si to vychutnávať za dverami spálne. Je to len a len na vás kedy si muža pustite k telu, a to je na tom to najvzrušujúcejšie.

  Keď ide muž na rande, tak rozmýšľa nad tým, či sa mu dnes pošťastí. Žena rozmýšľať nemusí, ona to už vie.

Frederike Ryder

Predtým než začnete hrať túto milostnú hru si však veľmi dobre premyslite, čo presne dostane jej výherca v cieli, pretože si musíte byť istá, že budete dodržiavať tie isté pravidlá. V tomto spočíva najčastejšia chyba. Príliš dôverujeme ľuďom skôr, než ich spoznáme. Pokiaľ si vopred stanovíte podmienky a zhodnete sa v nich, váš vzťah, či už len sexuálny alebo ten citový, bude naberať úplne iné rozmery, a milovanie priamoúmerne s ním.

Ako zažiť sex taký skvelý, že si váš partner bude priať, aby to nebolo posledný krát, čo ležíte spolu v milostnom objatí? Nebojte sa, nejdeme teraz rozoberať pohlavný styk z pohľadu učebnice biológie, to už máte za sebou, no verte, že naštudovať si základy nášho paplónového zvádzania vám určite nebude na škodu.

Obe pohlavia majú strach, že v posteli zlyhajú. No v oboch prípadoch sa líšia základné dôvody vyvolávajúce tieto zbytočné obavy. Chlapi občas cítia neistotu, či dokážu partnerku uspokojiť, zatiaľ čo ženy tŕpnu, či sú dostatočne sexy na to, aby dokázali rozprúdiť krv a hormóny v žilách muža, pred ktorým sa odhalia.

Ak sa žena musí vyzliecť, aby dokázala svoj sex-appeal, tak žiaden nemá.

Mae West

Načo sa zaoberať tým, či splníte očakávania ešte predtým ako by ste sa o to pokúsili? Vidíte, stále tu badať náznaky ozveny vášho nízkeho sebavedomia. Umlčte ju. Nepodceňujte sa skôr než vôbec dostanete šancu objektívne skonštatovať situáciu a dôverne sa oboznámiť s tajnou muníciou, ktorú ste dostali do vienka ešte pred narodením, a to bez toho, že ste si bola vedomá. Verte, že na tú sa dá v boji na mileneckom poli vždy spoľahnúť.

Nato, aby ste uňho v sexe vyhrali vy nepotrebujete zlikvidovať všetky jeho ex či listovať v dvestostranovej kamasutre. Oveľa lepší efekt dosiahnete, ak využijete menej náročný, no rokmi a skúsenosťami overená LEKCIA č. 9: ženské zbrane, pretože ich kalibru sa nič nevyrovná. Ktoré sú to?

Ani by ste neverili koľko ich máte schovaných v rukáve. Ste sebavedomá žena, priťahujete každého zdravého chlapa už len tým, že máte sebadôveru ste viac sexy než ostatné. Chlapa si však dokážete omotať okolo prsta nie len svojim okrúhlym zadočkom a čipkovanou spodnou bielizňou, ale aj správaním.

Nie sme vyznávačmi vodenia za nos, pretože ako zvyknú niektorí hovoriť, karma je sviňa, ale trošku dobre mienenej manipulácie ešte žiadnemu chlapovi neuškodilo, práve naopak!

Neskrývajte svoju ženskosť. Mužov fascinuje vaše telo, nebojte sa ho ukázať. Vystavte sa mu na obdiv v sexy spodnej bielizni, či rozopnutej košeli, ktorá zaručene neostane v tú noc celá.  Keď ste muža predtým rozdráždili mierne odmietavým postojom, teraz mu dovoľte robiť všetko. Nechajte ho, nech si vás láska tak vášnivo, ako nikto predtým a vy mu to rovnako intenzívne opätujte.

Tajomstvom príťažlivosti je, ako sme vyššie spomínali, neodhaliť svoju osobnosť celú naraz, a toto neplatí len čo sa vystupovania týka. Čím si dokážete najviac upútať pozornosť malého dieťaťa? Najdlhšie nad ním udržíte kontrolu, keď mu sľúbite, že mu dáte to čo má najradšej neskôr. Rovnako to môžete aplikovať do vzťahu, no bez toho, aby o tom váš partner vedel, pretože po prvé, prirovnanie k dieťaťu by hlboko urazilo jeho ego a po druhé, nepochopil by podstatu. Čím dlhšie sa budete totiž intímností zriekať, no zároveň mať vidinu neuveriteľného erotického zážitku pred očami, tým dlhšie ho udržíte v napätí a očakávaní. Slovné flirtovanie vystriedajte drzejším a vášnivejším. Povedzte mu, ako vás vzrušuje, vyrazte mu dych dráždivými dotykmi, či veľmi neslušnými poznámkami. Vy tým okrem iného získate čas na lepšie spoznanie s kým máte do činenia, jemu sa vďaka vám zvýši okrem túžby popri vzrušujúcich predstavách aj fantázia, a obaja si nakoniec užijete ten najlepší a najlákavejší sex vášho života.

Čudovali by ste sa, ako dokážu muži pozornosť, ktorú budete preukazovať jeho prirodzeniu, neuveriteľne oceniť. V prípade, že máte stáleho partnera a snažíte sa pohlavný styk nejako oživiť, určite sa nebráňte orálnemu sexu, kedy máte možnosť ešte viac nahliadnuť do zákutí nezabudnuteľných orgazmov. Určite vzájomne.

Sex nie je žiadna veda, tak tento akt zbytočne nepreceňujte, no takisto ho neberte na ľahkú váhu. Mal by byť spontánnym gestom lásky a súčasťou každého plnohodnotného vzťahu, o manželstve ani nehovoriac. Je to takisto jeden zo spôsobov neverbálnej komunikácie a najlepší prostriedok na vyhladzovanie konfliktov, pretože sa učíte vnímať a vcítiť do toho druhého, príjemným a nenásilným spôsobom. Nenazvali by sme to uvoľnením, ale výmenou pozitívnej energie, ktorá sa nahromadí počas toho ako to medzi vami iskrí. Odovzdávate sa jeden druhému a to je to, čo máte robiť nie len za dverami spálne, ale aj v spoločnom partnerskom živote.

Nech sa už milovaniu venujete naozaj radi, alebo sa tejto forme vzrušenia oddávate len striedmo, nikdy nezabúdajte používať ochranu a rôzne druhy antikoncepcie. Teda pokiaľ ste sa rozhodli, že nechcete vaše spoločné puto  spečatiť nečakaným potomkom.

pridaj komentár

avatar