Pravidlá zoznamovania na internete

Pravidlo č.1: Fotografie

Fotografiu, ktorú uvediete na svojom profile, vás bude reprezentovať ako prvá: vo vašom albume sa určite nájde tá, na ktorej Vám to sluší najviac (najlepšie s pohodovým úsmevom na tvári). Pamätajte si, že profily bez fotografie alebo s obrázkami animovanej postavičky  skôr vypovedajú o vašej ľahkovážnosti (neberiete to nijako vážne) alebo úplnej škaredosti.

Pravidlo č.2: Profilové informácie

Z informácií, ktoré uvediete na svojom profile, sa dá zistiť, či ste príliš rozletený, „ukecaný“, pohodový typ alebo filozofujúci básnik. To je presne to, čo zaujíma váš náprotivok. Napíšte tam všetko, čo sa dá: čo robíte a kým chcete byť, svoje záľuby a koníčky, životné postoje, napríklad aj motta, obľúbenú hudbu, čítanie a štýl, a nezabudnite špecifikovať, koho hľadáte. Čím zaujímavejšie bude vyzerať váš profil, tým je väčšia šanca stretnúť presne toho pravého / tú pravú.

Pravidlo č.3: nezaspávať na vavrínoch

Máte super fotku a k tomu ste napísali príbeh svojho života ako z románu, ale na tom to všetko nekončí. Ste ešte len na začiatku: môže sa stať, že dostanete viac odpovedí, ako by ste čakali, a tak hľadajte, porovnávajte a starostlivo vyberajte. A aj medzi tými desiatkami odpovedí sa nemusí hneď objaviť tá, na ktorú čakáte, tak pátrajte ďalej.

Pravidlo č.4: Krok dopredu

Mate pocit, že je to ten pravý / tá pravá, tak mu / jej napíšte. Aj toto by malo vyzerať zaujímavo a prirodzene. Máte spoločné koníčky, tiež rád (a) cestujete a k tomu fotíte krajinu, zvieratá a zbierate turistické známky? Tak na čo ešte čakáte? Pri vašom oslovení sa nezabudnite predstaviť a uviesť dôvod, prečo píšete – no predsa si tiež myslíte, že najlepšia dovolenka je zájsť na ryby do Nórska a tiež milujete japonskú kuchyňu a sushi je vašu špecialitou. Veď to je ideálny prípad!

Pravidlo č.5: Reakcia a správanie

Či už chcete alebo nechcete, ale naše reakcie a odpovede o vás vypovedajú oveľa viac, ako fotky a koníčky dohromady. „Nie je všetko zlato, čo sa blyští“ a profilový milý sympaťák sa môže obrátiť na suchára bez zmyslu pre humor, ale to ešte vôbec neznamená, že niekto niekde nečaká práve na neho. Takže sa vo svojom správaní snažte byť sami sebou: úplne prirodzenými, spontánnymi, bez vymyslených „vhodných“ odpovedí, ktoré vám pre prípad núdze napísal váš bezproblémový kamarát.

Pravidlo č.6: Súkromie

Dôvod pre vašu registráciu na zoznamovacím portáli môže byť akýkoľvek, ale nech už je vaším cieľom nájsť kamaráta alebo niečo viac, nikdy mu / jej  neprezrádzajte pikantnosti zo svojho života, pretože nikdy neviete, na aké účely to môže byť použité a možno aj zneužité. Navyše, čím väčšiu zvedavosť v druhom zobudíte, tým zaujímavejší pre neho budete. Pozor ale na výmysly a klamstvá: povedať kúsok pravdy je oveľa bezpečnejšie v akomkoľvek ohľade (konkrétne príklady je lepšie tiež nechať na potom). Ten nezodpovedaný kúsok bude udržiavať plamienok záujmu a zvedavosti, a to je presne to, čo potrebujete pre to, aby sa vaše dopisovanie posunulo niekam ďalej: napríklad aj na osobné stretnutie!

Pravidlo č.7: Rande

Tu by sa dalo povedať, že platí rovnaké pravidlo, ako na ceste: veľká rýchlosť sa nemusí vyplatiť alebo inak „ponáhľajte sa pomaly“. Síce môžete mať pocit, že podľa profilu a fotky je to presne ten človek, ktorého hľadáte, ale dajte vášmu vzťahu čas vyzrieť. Kvalitné víno tiež predsa nedostanete mesiac po zbere:  je to ako burčiak – síce sa robí z rovnakých surovín, ale je na rozdiel od naozajstného vína produkt krátkodobej použiteľnosti a pominuteľný. Dopisovanie po nadviazaní kontaktu je dôležitou súčasťou celkového postupu zoznamovania, tak to nepokazte unáhleným pozvaním na osobné stretnutie.

Pravidlo č.8: Prvý okamih

Nič nepoteší váš náprotivok viac, než  príjemná tvár s priateľským úsmevom a záblesk úprimného záujmu vo vašich očiach pri prvej schôdzke. Tým uvoľníte atmosféru a získate prvé sympatie. Každopádne aj v tento dôležitý okamih sa nesnažte robiť zo seba toho, kým v skutočnosti nie ste: mali by ste vyzerať a správať sa prirodzene, a preto si vo svojom šatníku vyberte to, v čom sa cítite pohodlne a sebaisto a zbytočná nervozita bude preč.

Pravidlo č.9: Konverzácia

Po prvotnom predstavovaní a porovnaní svojich vizuálnych predstáv je čas na pokračovanie v poznávaní sa navzájom. Je dôležité, aby v tejto fáze nenastalo trápne ticho, a ak už sa to stane, tak sa to nesnažte zaplniť komentárom k dnešnému počasiu: predsa máte spoločné aj niečo iné, ako klimatické prostredie, v ktorom žijete. Pokúste sa nadviazať tam, kde ste on-line prestali: záľuby, život, cestovanie, priatelia.. Pre tento jedinečný okamžik nie sú veľmi  vhodné chúlostivé témy ako „ex“, financie, náboženstvo a politika.

Pravidlo č.10: A čo ďalej? To je na vás

Všetko, čo sa stane ďalej, je len na vás: zoznámenie už máte za sebou. Na zoznamovaní nie je nič zlého a stretnúť sa osobne s niekoľkými ľuďmi by mohlo byť dokonca aj prospešné. Majte však na pamäti jednu dôležitú zásadu: kamarátov môžete mať niekoľko, ale vzťah by mal byť len jeden. Viac vážnych známosti naraz sa nemusí vyplatiť!

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments