Prečo „Zoznamka na internete“ vedie k lepším manželstvám?

Nedávne štúdie poukázali na fakt, že „Zoznamka na internete “ vlastne vedie k úspešným manželstvám. K vyššej miere separácií a rozvodov došlo medzi pármi,  ktoré sa zoznámili „normálne“. Ale prečo to tak je?

Podľa výskumu – vykonávaného na jednej z univerzít v Chicagu zahŕňajúcej viac ako 19 000 respondentov, ktorí sa vzali medzi rokmi 2005-2012 –  35% z nich sa stretli so svojimi partnermi na zoznamke. Ohromujúce zistenie je, že vyššie percento rozvedených, ktoré sa týka 8% párov, sú tie, ktoré sa  navzájom zoznámili tradičným spôsobom v porovnaní s nižším 6% rozchodom párov, ktoré sa stretli po  randeni na internete. Prečo randenia na internete vedú k vyššej úrovni uspokojujúceho manželstva?

John Cacioppo, profesor psychológie na univerzite v Chicagu, uvádza, že „internet možno simuluje dynamiku a výsledky manželstva ako takého.“ Jeho štúdia sú teraz publikované v aktuálnom vydaní zborníku Národnej akadémie vied.

Možné dôvody na ktoré, John a jeho spoluautori, poukazujú sú, že výhody Zoznamky na internete môžu pochádzať zo selektivity a zamerania nezadaných, ktorí môžu mať väčšiu mieru príležitostí na ich randenie na rôznych internetových zoznamkách,  než ľudia, ktorí hľadajú svojho budúceho partnera v baroch, kluboch a na ďalších miestach. Úprimnosť je ďalší možný faktor, ktorý môže pomôcť úspešnému manželstvu, keďže drvivá väčšina ľudí, ktorí používajú Online Zoznamku, majú tendenciu hovoriť pravdu, ako ukázali predchádzajúce štúdie.

Okrem toho, profesor Cacioppo naznačuje, že ľudia, ktorí hľadajú svojho partnera na internete, sa možno líšia v osobnosti a majú vyššiu motiváciu k udržaniu dlhodobého manželského zväzku. Dodáva, že to by mohol byť „ďalší faktor“.

Aj keď sa v štúdii tento faktor neuvádza, zdá sa, že  celkový záver je, že manželstvo ťaží tak z procesu výberu ako aj zámeru on-line zoznamky. Tieto dva faktory sú dôležité, aby boli ľudia úspešnejší pri výbere správneho partnera pre úspešné manželstvo.

Takže je to schopnosť výberu a zámer. .

Jedným z ďalších možných faktorov, od  autora daného článku – je to, že vďaka zvýšenej online komunikácií, nezadaní majú teraz oveľa viac informácií o svojich potenciálnych partneroch pred ich skutočnými schôdzkami. Ak randíte tradičným spôsobom bez zahrnutia „online“ faktora, tak sa vám to bezpodmienečne nestane. Pri randení tradičným spôsobom, ľudia majú tendenciu používať ich schôdzky na to, aby zistili čo najviac informácií o ich potenciálnom partnerovi. A obyčajne to musí byť vykonané v časovom strese priamo na danej schôdzke, alebo jej následných termínoch. Bez stresu z  tohto zhromažďovania informácií, môžu ľudia viac relaxovať a viac sa zamerať na dôležité komunikačné signály, ako napríklad reč tela. A to môže viesť k úspešnejším voľbám – offline.

Čo si myslite vy?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments